144 lata twórczego istnienia Muzeum Narodowego w Krakowie

Z okazji 144-tej rocznicy powstania, Muzeum Narodowe w Krakowie z dumą przypomina o swojej wyjątkowej pozycji na mapie polskich muzeów. Jest to najstarsza, jak i największa instytucja nosząca miano „narodowe” w swojej nazwie, a jej kolekcje, liczne budynki i stałe galerie są najbardziej obszerne spośród wszystkich placówek muzealnych w Polsce.

Założone w 1879 roku, stanowiło jedyną dużą instytucję kulturalną dostępną dla publiczności na ziemiach polskich aż do końca I wojny światowej. Obecnie, pod swoją opieką posiada imponującą liczbę ponad 900 tysięcy eksponatów i wypełnia swoją misję popularyzowania sztuki zarówno polskiej, jak i zagranicznej.

W dniach 7-8 października Muzeum zaprasza wszystkich na celebrowanie jego 144-tej rocznicy. W sobotę, 8 października, o godzinie 13.00 na płycie Rynku Głównego odbędzie się muzyczno-taneczny event. Wystąpią Karina Skrzeszewska – sopran, Cracow Singers & Players oraz gościnnie – muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod kierunkiem Karola Kusza oraz Sabrosa Dance Studio. W programie wydarzenia znalazły się znane utwory muzyki filmowej, klasycznej, jazzowej, rockowej oraz heavymetalowej.