Budowa nowego tramwaju

Wykonawca budowy III linii KST do Górki Narodowej w Krakowie ujawnił plany zamknięcia ulicy Pachońskiego od Zielińskiej do Białoprądnickiej w okresie od 25 kwietnia godz. 7:00 do 26 kwietnia godz. 6:00. Zamknięcie to spowodowane jest nakładaniem wierzchniej warstwy asfaltu. Dodatkowo w poniedziałek w Krakowie rozpoczną się liczne inne remonty.

Oto przegląd tegorocznych inwestycji budowlanych w mieście. Od 24 kwietnia 2023 roku ekipy drogowe podejmą się kilku kolejnych zadań. Będzie można ich zobaczyć pracujących między innymi na ulicach Mistrzejowickiej, Nowohuckiej, Kamieńskiego, Suchej, Babińskiego i Bronowickiej.

Od poniedziałku, 24 kwietnia 2023 r., na ulicy Bronowickiej rozpocznie się budowa polegająca na naprawie przejazdu drogowego zlokalizowanego nad torowiskiem tramwajowym na skrzyżowaniu z ulicą Przybyszewskiego. Prace polegają na wymianie istniejących szyn i zmianie konstrukcji na prefabrykowane płyty betonowe (co rozwiązuje problem degradacji nawierzchni na przejeździe), a także na naprawie obu przejazdów poprzez wymianę nawierzchni i odcinków szyn pomiędzy przejazdami. W związku z tymi remontami ulica Przybyszewskiego (w miejscu przecięcia z ulicą Bronowicką) będzie czasowo zamknięta, z objazdem dostępnym ulicami Rydla i Gabrieli Zapolskiej.