Greckie uroki bliżej Krakowa – nowe połączenie lotnicze zapowiedziane na sezon letni 2024

Od dawien dawna Grecja, ze swoją fascynującą historią, zapierającymi dech w piersiach archipelagami i bogatą kulturą, przyciąga podróżników z różnych zakątków globu. Wszyscy ci, którzy od dawna pragnęli odwiedzić tę piękną część Europy, mogą teraz czuć się usatysfakcjonowani. Grecka linia lotnicza Aegean Airlines niedawno ogłosiła, że w zbliżającym się sezonie letnim 2024 rozpocznie nowe połączenie lotnicze bezpośrednio z Krakowa do Aten, stolicy Grecji.

Radosław Włoszek, prezes zarządu lotniska Kraków Airport, podkreśla jak duże zainteresowanie Grecją wyraża społeczność Małopolski. Szczególnie cieszy się, że uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Atenami przez Aegean Airlines będzie odpowiedzią na ten rosnący popyt.

Ateny to nie tylko miejsce o bogatej historii i kulturowym dziedzictwie, ale również dynamiczne miasto pełne życia kulturalnego i towarzyskiego. Jako stolica Grecji oferuje ono niesamowite widoki na Morze Egejskie, piękne plaże i pagórki, z których rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta. Ateny są także idealnym miejscem na rozpoczęcie podróży po malowniczych wyspach greckich.

Nowe połączenie lotnicze między Krakowem a Atenami będzie doskonałym punktem wyjścia do odkrywania wszystkich atrakcji Grecji. Już od nadchodzącego sezonu letniego 2024, krakowianie będą mogli skorzystać z tego połączenia dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki, co umożliwi im łatwe i szybkie dotarcie do serca Grecji.