Magiczny Kraków przyciąga studentów, uczelnie również!

Magiczny Kraków przyciąga studentów, uczelnie również!

Kraków przyciąga studentów od lat. Oczywiście jest to zasługa niebywałego klimatu tego miejsca, pełnego młodych ludzi i artystycznych dusz. Jednak to również krakowskie uczelnie cieszą się ogromnym powodzeniem. Oto pierwsza trójka krakowskich uczelni wyższych:

  1. Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście Uniwersytet Jagielloński, który w tym roku zwyciężył w rankingu „Perspektyw”, wygrywając miano najlepszej polskiej uczelni. O zwycięstwie UJ zdecydował „prestiż, potencjał naukowy, publikacje i warunki kształcenia”.
  2. Na drugim miejscu (a na czwartym w ogólnopolskim rankingu) znalazł się AGH, jak druga najlepsza uczelnia techniczna (w tej kategorii wygrała Politechnika Warszawska).
  3. Trzecie miejsce w Krakowie to Uniwersytet Rolniczy, który w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” zajął 37 miejsce, i 5 wśród uczelni rolniczych.

Dalsze miejsca zajmują kolejno: Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytety Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny, Krakowska Akademia, Akademia Ignatianum i AWF.