Nagły spadek bezpieczeństwa na krakowskich kąpieliskach

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w Krakowie w niedzielę, gdzie na lokalnych terenach do kąpieli doszło do utonięcia dwóch osób. Mężczyźni, którzy stracili życie, mieli 55 i 36 lat. Incydenty miały miejsce odpowiednio w Przylasku Rusieckim i na Zakrzówku. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych na małopolskich kąpieliskach w sezonie letnim 2021 wzrosła do szesnastu.

Według informacji udzielonej przez młodszą aspirant Annę Zbroję-Zagórską, obaj panowie utonęli nie na głównych, strzeżonych obszarach kąpielisk, ale na pobocznych, niestrzeżonych terenach. Pomimo wysiłków ratowników, próby reanimacji obu mężczyzn okazały się bezskuteczne.

W przypadku 55-latka, który utonął w Przylasku Rusieckim, zanotowano, że podczas pływania nagle zniknął pod powierzchnią wody. Natomiast 36-latek po skoku do wody na Zakrzówku stracił życie. Chociaż szczegółowe okoliczności obu tragicznych zdarzeń są jeszcze badane, już wiadomo, że dochodzenie prowadzone jest przy współpracy z prokuraturą – dodaje Anna Zbroja-Zagórska.