Napastnik z nożem zatrzymany przez krakowską policję po serii napadów na południu miasta

W Krakowie, w południowej części miasta, miał miejsce incydent, do którego doszło w tramwaju. Mężczyzna o wieku 26 lat został zatrzymany przez policję pod zarzutem przeprowadzenia rozboju. Tego samego dnia, wcześniej tej nocy, podejrzewany mężczyzna rzekomo zaatakował inną osobę nożem w okolicy pętli tramwajowej.

Zgłoszenia o mężczyźnie grożącym nożem ludziom na południu Krakowa napływały do miejscowej policji poprzedniego wieczora. Napięta sytuacja osiągnęła zenit około godziny 20, kiedy to na jednej ze stacji tramwajowych doszło do bójki pomiędzy dwoma mężczyznami. Starcie zakończyło się atakiem nożownika na jednego z uczestników sporu, który został ugodzony w plecy. Pomimo rażenia ostrym narzędziem, rana okazała się niegroźna dla życia poszkodowanego. Znając jednak bezlitosną naturę swoich działań, sprawca wtargnął do wnętrza tramwaju i kontynuował swoje agresywne poczynania, grożąc nożem parze pasażerów. Po krótkim czasie, mężczyzna skierował swoje groźby w stronę dwóch kolejnych osób, z których jedną zmusił do przekazania mu telefonu komórkowego.

W reakcji na te niepokojące wydarzenia, detektywi z Komisariatu Policji V w Krakowie natychmiast przystąpili do śledztwa. Dzięki szybkim działaniom i serii czynności prowadzących do ustalenia personaliów sprawcy oraz miejsca jego zamieszkania, około godziny 1:00 funkcjonariusze dotarli do mieszkania podejrzewanego w Podgórzu Duchackim. Mimo że policja potwierdziła obecność mężczyzny w mieszkaniu, nikt nie otworzył drzwi, zmuszając funkcjonariuszy do siłowego wejścia. Starając się uniknąć aresztowania, mężczyzna próbował uciekać przez okno, ale bezskutecznie – został zatrzymany przez policję.

W trakcie przeszukania mieszkania, policja odnalazła telefon komórkowy, który został uprzednio zabrany przez napastnika w tramwaju. Po zakończonych czynnościach 26-letni mężczyzna został przetransportowany do najbliższego komisariatu i umieszczony w policyjnej celi. Śledztwo w sprawie trwa, a najprawdopodobniej mężczyźnie zostaną postawione zarzuty związane z wcześniejszymi incydentami. Dodatkowo, badane są możliwości, że 26-latek może być odpowiedzialny za inne rozboje, które miały miejsce w listopadzie 2022 i styczniu bieżącego roku na terenie Podgórza.