Navigator Festival 2024: Dwudniowy festiwal podróżniczy w Krakowie

W dniach 12 i 13 kwietnia 2024 roku, Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie stanie się areną dla dwudniowego festiwalu Navigator. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów podróży, tych którzy pragną odkrywać świat i jego sekrety, przekraczać granice własnej strefy komfortu i przeżywać niezapomniane przygody. Festiwal to nie tylko prezentacje dalekich podróży, ale także unikalna atmosfera miejsca, stworzona przez uczestników i zaproszonych gości, zapewniająca wiele emocji i niespodziewanych spotkań – mówi Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

Festiwal rozpocznie się 12 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00 projekcją filmów z Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju. Bilety na cały wieczór filmowy kosztują 15 złotych. Wśród filmów będą między innymi „Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej” Bartosza Kowalskiego, zdobywca Nagrody Publiczności Festiwalu Górskiego 2023, czy „Egoland” – Najlepszy Film Krótkometrażowy Festiwalu Górskiego 2023, w reżyserii Ignasi Lópeza Fábregasa.

13 kwietnia 2024 roku odbędą się spotkania i prelekcje. Bilety na cały dzień kosztować będą od 40 do 50 złotych. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać m.in. Bogusława Magrela, który opowie o swoich wyprawach na najwyższe szczyty, czy Roberta Makłowicza, który zaprezentuje fuzję smaków Azji Południowo-Wschodniej. Dzieci również znajdą coś dla siebie – dla nich przygotowane zostały specjalne warsztaty Navigatora za 30-50 złotych.

W trakcie festiwalu odbywać się będą także wystawy fotograficzne i malarstwa. Będzie można zobaczyć prace takich artystów jak Piotr Drożdż, Bogusław Mastaj czy Iwa Kruczkowska-Król. Wszystkie wystawy są otwarte dla publiczności i bezpłatne. Dodatkowo, na terenie NCK zostanie zorganizowana strefa targowa, gdzie będzie można nabyć literaturę górską czy namioty dachowe.