Podczas FMF w Krakowie Galeria Kazimierz zamieni się w Miasteczko Festiwalowe

Wraz z ponownym pojawieniem się Miasteczka Festiwalowego FMF przed Galerią Kazimierz, warto jest zaplanować odwiedziny w tym miejscu pomiędzy 24 a 26 maja. Organizatorzy festiwalu przygotowali mnóstwo interesujących atrakcji.

Festiwal Muzyki Filmowej, który ma miejsce w Krakowie, to nie tylko koncerty z udziałem doskonałych orkiestr i chórów czy kameralne występy cenionych solistów, ale także spotkania z artystami i wiele innych elementów programu. Jednym z nich jest Miasteczko Festiwalowe, które ożywi teren Galerii Kazimierz poprzez różne formy zabawy, edukacji i sztuki. Wszystkie zaplanowane wydarzenia są bezpłatne, jednak niektóre z nich wymagają wcześniejszego odebrania biletu.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele różnorodnych aktywności, które poprowadzą doświadczeni animatorzy. Będą mogli oni między innymi ozdobić swoje twarze wzorami inspirowanymi Afryką, malować wspólnie wielkoformatową dżunglę czy stworzyć kukiełkę lwa z imponującą grzywą. Wyjątkowymi słowami, które łączą różne warsztaty w Miasteczku Festiwalowym są słowa z utworu otwierającego „Króla lwa”: „Krąg życia niech trwa”.

Wśród propozycji dla dzieci znajduje się również powrót do początków animacji, kiedy to rysunki ożywiano ręcznie. Dzieci będą miały okazję stworzyć swoje własne historie o Simbie i jego przyjaciołach za pomocą ołówka, kredek i kawałka papieru. W ten sposób, każdy z uczestników będzie mógł poczuć się jak prawdziwy animator filmowy, ożywiając swoje rysunki. Podczas warsztatów upcyklingowych dzieci będą miały szansę stworzyć własne ozdoby na ścianę, poznając przy tym bioróżnorodność afrykańskiej sawanny. Przy tej okazji przekonają się, jak można twórczo wykorzystać „śmieci” i przemienić je w prawdziwe skarby.

W programie Miasteczka Festiwalowego nie mogło oczywiście zabraknąć muzyki, która gwarantuje dobrą atmosferę. Podczas koncertu integracyjnego „Kraina afrykańskich rytmów” uczestnicy będą mieli okazję wybrać się w niezapomnianą podróż muzyczną. Na scenie Miasteczka wystąpi również zespół Drum Syndrome, w którego skład wchodzą głównie osoby z zespołem Downa. Grając razem rozwijają nie tylko swoje umiejętności muzyczne, ale także podnoszą poczucie własnej wartości. Granie na bębnach pozwala im wyrażać siebie poprzez dźwięk i budować relacje z publicznością.

Widzowie będą mogli również doświadczyć interaktywnego spektaklu „Robale”, pełnego różnorodnych lalek i muzyki. Będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska owadom, zarówno dużym jak i małym, zwanych potocznie robalami. Wiedzę na temat filmów poszerzą za pomocą quizów o filmowej tematyce.

Pełny program Miasteczka Festiwalowego FMF jest dostępny na stronie festiwalu. Bezpłatne wejściówki będą dystrybuowane za pośrednictwem platformy KBF: Bilety.