Rada Krakowskich Seniorów apeluje o rozsądek

Od końcówki grudnia rozpoczęły się szczepienia, ale trudno zauważyć spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Można nawet powiedzieć, że jest gorzej, niż było. W związku z tym pojawiają się różne apele, szczególnie należy wziąć pod uwagę rządzących. Niemniej jednak nie o rządzących w tym momencie będzie mowa – tematem tego tekstu jest apel Rady Krakowskich Seniorów.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Oczywiście chodzi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – seniorzy są grupą, dla której koronawirus jest najbardziej niebezpieczny. Apel w szczególności nawiązuje do tego, co dzieje się w przestrzeni publicznej. Podkreślono też, że celem jest bezpieczeństwo seniorów, mieszkańców w sile wieku i dzieci. Zwrócono również uwagę na to, że zasady bezpieczeństwa powinny obowiązywać wszędzie – to odniesienie się do sklepów, środków komunikacji miejskiej, przychodni i pozostałych miejsc publicznych.

Wypada także odnotować, że przypomniano, iż zdecydowana postawa to szansa na zahamowanie pandemii i wzrost wspólnej odpowiedzialności. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ktoś może czuć się zagrożony.