Remont torowiska tramwajowego wpływa na zmiany w krakowskiej komunikacji miejskiej

Nadchodzący weekend przyniesie utrudnienia dla mieszkańców i gości Krakowa korzystających z komunikacji tramwajowej. W sobotę i niedzielę, na skutek remontu, tramwaje zostaną wyłączone z ruchu na fragmencie ulicy Lubicz, położonej w centralnej części miasta. W efekcie, szereg linii tramwajowych zostało przekierowanych na różne trasy, natomiast autobusy kursujące od ulicy Basztowej do Ronda Mogilskiego zmieniły swoje trasy.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie podał do publicznej wiadomości, że zawieszenie ruchu tramwajów będzie obowiązywało na odcinku między przystankiem „Lubicz” a „Teatr Słowackiego”. To wynik dwudniowych prac związanych z naprawą awarii torowiska tramwajowego na ulicy Lubicz, które nastąpiły w rejonie skrzyżowania z ulicą Bosacką.

Na skutek tych prac, linie tramwajowe numer 4, 10, 20, 52 i 64 zostały przekierowane na ulicę Grzegórzecką oraz Dietla. Tramwaj z linii nr 72 teraz jeździ przez ulicę Pawią. Linia nr 14 utrzymuje kursowanie między Mistrzejowicami a pętlą przy Cmentarzu Rakowickim, zaś linia nr 62 została czasowo zawieszona – zastąpiła ją nocna linia autobusowa nr 662.

W związku z tymi zmianami, również trasy autobusów uległy modyfikacji. Linie autobusowe numer 124, 152, 424 i 502 teraz kierują się do Ronda Mogilskiego innymi trasami. Autobusy, które odjeżdżają od Teatru Słowackiego, zostały przekierowane na ulicę Pawią oraz przez tunel św. Rafała Kalinowskiego.