Remonty na krakowskich ulicach paraliżują ruch

Wrzesień w Krakowie rozpoczął się od intensywnych prac remontowych na kluczowych ulicach miasta. Kierowcy muszą borykać się z utrudnieniami spowodowanymi przez prace drogowe na odcinku ulicy Opolskiej. W tym samym czasie, po przeciwnej stronie miasta, kierowcy muszą mierzyć się z korkami na ulicy Emaus, które są efektem remontów prowadzonych na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki.

Niegdyś spokojna ulica Emaus teraz jest przepełniona samochodami do granic możliwości. Powodem jest remont na sąsiednich ulicach – Zwierzynieckiej i Kościuszki. Wobec tych utrudnień, wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z ulicy Emaus jako alternatywnego szlaku, co prowadzi jednak do tworzenia się znacznych korków.

Próba włączenia się do ruchu na al. Focha jest obecnie wyjątkowo trudna. Szukając rozwiązania tego problemu, urzędnicy gminy spotykają się z ekspertami. W tym celu Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta Krakowa, umówił spotkanie z Miejskim Inżynierem Ruchu.

Problem korków na krakowskich ulicach ma się niestety pogłębić, ponieważ planowany jest kolejny remont. Tym razem chodzi o ulicę Opolską, gdzie prace mają ruszyć od południowej strony jezdni, w kierunku Nowej Huty, na odcinku od ulicy Pleszowskiej do Prądnickiej.

Późniejszym etapem remontu będzie przeprowadzenie prac między al. 29 listopada a ul. Prądnicką – tym razem w obydwu kierunkach jazdy. Data rozpoczęcia tych prac nie jest jednak jeszcze znana, gdyż termin nie został oficjalnie podany przez odpowiednie służby.