Rodzinne obchody "Święta Rodziny Krakowskiej" w TAURON Arenie Kraków

Święto Rodziny Krakowskiej, którego finał odbędzie się na terenie Parku Lotników Polskich, to impreza obowiązkowa dla wszystkich mieszkańców miasta. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które z pewnością przyciągną tłumy.

Finale wydarzenia zaplanowano na niedzielę, 26 maja. Już od piątku miejskie instytucje i firmy, które regularnie organizują różnego rodzaju aktywności dla rodzin, otworzą swoje drzwi dla publiczności. Przez trzy dni odbędzie się szereg atrakcji: pikniki rodzinne, konkursy plastyczne, tematyczne spacery, gry terenowe, oprowadzania po wystawach, a nawet spływ wiślany na galarze.

Wielkim finałem Święta Rodziny Krakowskiej będzie piknik przed TAURON Areną Kraków. 26 maja w godzinach od 11:00 do 19:00 blisko 70 miejscowych firm i instytucji zaprezentuje swoją ofertę. Wśród nich będą partnerzy miejskiego programu Krakowska Karta Rodzinna 3+, którzy przygotują bogatą gamę konkurencji z nagrodami oraz animacje dla najmłodszych i ich rodzin.

Tłumy przyciągną z pewnością pokazy psów ratowniczych oraz prezentacje sprzętu i pojazdów służb mundurowych. W tym wyjątkowym dniu będzie także możliwość usiąść za kierownicą autobusu elektrycznego czy minizamiatarki ulic. Nie zabraknie również atrakcji sportowych dla wszystkich grup wiekowych, takich jak badminton, bule, skakanki, fitness z instruktorem Dominiką Waksmundzką czy nordic walking i trening lekkoatletyczny dla dzieci.

Wydarzenie będzie także okazją do bezpłatnych badań profilaktycznych, takich jak mammografia dla kobiet, zdobycia porad zdrowotnych, w tym z zakresu e-uzależnień, oraz udziału w akcji krwiodawstwa i adopcji bezdomnych zwierząt. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw, a rodziców czeka strefa relaksu i gastronomii. Dodatkowo zaplanowano wiele występów artystycznych dzieci, młodzieży i seniorów oraz koncert zespołu Latające Talerze o godz. 18:00.