Sony Mobile Photo Trip w Krakowie

Od kilku dni wielu entuzjastów fotografii mobilnej skierowało swoje spojrzenie na Kraków, który wkrótce stanie się ich mekką. To wszystko jest możliwe dzięki Staraniom Stowarzyszenia Mobile Photo Trip, które aktualnie pracuje nad swoim ósmym sezonem podróży z aparatem fotograficznym po Polsce.

W dniach 21-22 października Sony Mobile Photo Trip, trzecie z serii fotograficzne spacery po naszym kraju, zawita do Krakowa. Tym razem impreza nabiera bardziej profesjonalnego charakteru, głównie za sprawą współpracy z SONY Polska, który jest głównym partnerem tej edycji.

Zbiórka uczestników Sony Mobile Photo Trip zaplanowana jest na wczesne poranne godziny na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, przed Galerią Krakowską. Zapisy na spacer po Krakowie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że w kilka dni lista uczestników została zamknięta – co zdarza się rzadko. Warunkiem udziału w wydarzeniu była jedynie posiadłość telefonu komórkowego lub tabletu oraz konto na INSTAGRAMIE. Spośród zgłoszeń organizatorzy wybrali 40 osób.

Impreza obfituje w atrakcje i oferuje uczestnikom możliwość odkrycia miejsc, które nie zawsze są dostępne dla zwiedzających. Podczas dwudniowej trasy będzie można uwiecznić na zdjęciach krakowskie instytucje kultury. W sobotę uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić m.in. Unity Tower, Dom pod Globusem czy Kino pod Baranami, podczas prawie ośmiogodzinnego spaceru. Niedziela zaś będzie bardziej wczesnym startem – o 6.30 rano na Błoniach Krakowskich, gdzie rozpocznie się dzień od wschodu słońca. Następnie grupa uda się w stronę Rynku Głównego, skąd dołączą do nich pozostali uczestnicy. Tego dnia na liście miejsc do odwiedzenia znajdują się m.in.: Centrum Kongresowe ICE, Forum oraz Kładka Ojca Bernatka.