W niedzielę dojdzie do uruchomienia linii autobusowej nr 569 – o co chodzi?

Mieszkańcy Krakowa mogą się w niedzielę zdziwić – pojawi się linia autobusowa nr 569. Trzeba też wyraźnie podkreślić, że nie chodzi o typową propozycję.

Wykorzystanie pojazdów zabytkowych

Zacznijmy może od tego, że jest to połączenie alei Przyjaźni i ulicy Zielińskiego. Linia będzie czynna przez jeden dzień (od 10:00 do 17:00) i co najważniejsze, możemy mówić o kursowaniu pojazdów zabytkowych. Można powiedzieć, że na mieszkańców czeka nie lada gratka – czy zdecydujesz się na kurs zabytkowym autobusem? Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, nie pozostaje nic innego jak samodzielne zapoznanie się ze szczegółami – wszystko zostało podane do publicznej wiadomości. Warto też odnotować, że plan zakłada, iż nie będziemy mogli mówić o zatrzymywaniu się na wszystkich przystankach. Linia ma kursować co 30 minut, także łatwo obliczyć, że wykonanych zostanie 15 kursów.

Na koniec wypada zatrzymać się przy opłacie – opłata za przejazd linią specjalną jest zgodna z tym, co mamy na liniach miejskich. Mamy więc wyjątkową okazję i standardową cenęczy w takim przypadku mogą pojawiać się jakiekolwiek wątpliwości?