Wielka zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt w Krakowie

Nadejście trudnego okresu dla podopiecznych schronisk, zmotywowało Bibliotekę Kraków do organizacji charytatywnej akcji, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Podczas tej akcji, biblioteka będzie gromadzić dary w postaci karmy, koców, legowisk i leków. W zamian za przekazane dary, osoby wspierające akcję będą mogły otrzymać książkę. Zebrane materiały zostaną następnie rozdzielone pomiędzy schroniska z regionu małopolskiego, które desperacko potrzebują wsparcia.

Utrzymanie schronisk to ogromne wyzwanie finansowe, więc każda, nawet najmniejsza forma wsparcia jest niezmiernie cenna. W tym roku krakowskie schronisko przeżywa szczególnie ciężki okres – pod jego opieką jest około 370 kotów i 340 psów. Każda forma pomocy jest mile widziana, a w sezonie zimowym, gdy spada temperatura, potrzeby te są jeszcze większe – mówi Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zgromadzone podczas akcji artykuły trafią do Stowarzyszenia Dog Rescue, które zajmie się ich dystrybucją wśród bezdomnych zwierząt z Małopolski. – Akcja została zorganizowana z myślą o zwierzętach w potrzebie. Zbieramy karmę dla psów i kotów, miski, legowiska. W zamian za to oferujemy książki. Chcemy, aby osoby wspierające nasz projekt poczuły się docenione – wyjaśnia Ludmiła Guzowska, kierownik Biblioteki Głównej w Krakowie.

Oddziały biblioteki, do których można przynieść dary to między innymi placówki przy ulicy Powroźniczej, ulicy Kantego Przyzby, osiedlu Tysiąclecia oraz ulicy Królewskiej w Krakowie. Akcja startuje 21 października i potrwa od godziny 9:00 do 14:00. Wyjątkiem jest ulica Królewska — tam zbiórka trwa aż do godziny 18:00.

Schroniska chętnie przyjmują też dary przynoszone bezpośrednio do nich na co dzień. Kocy i karmy nigdy za wiele!