Zagadkowa śmierć 28-latka w Krakowie

Straszliwe wydarzenie zaszło na osiedlu Uroczym w Krakowie, w województwie małopolskim. W jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym policjanci natrafili na ciało 28-letniego mężczyzny, które zostało odnalezione w łazience. Próba rozwiązania zagadki jego śmierci jest w toku.

W środę, 23 sierpnia, służby otrzymały zgłoszenie o krwawych zwłokach młodego mężczyzny. Po przybyciu na miejsce potwierdzono prawdziwość przerażającej relacji. W mieszkaniu oprócz zmarłego znajdowali się jeszcze dwie osoby – 32-letnia kobieta będąca właścicielką lokalu i jej 36-letni kolega. Oboje byli nietrzeźwi i mieli za sobą kontakt z policją.

Według informacji przekazanych przez policję, zwłoki mężczyzny odnaleziono w łazience, gdzie leżał w pozycji klęczącej. Na ciele ofiary widoczna była rana cięta ucha. Policjanci ustalili, że dzień przed tragicznym odkryciem (22 sierpnia), 36-latek, który był obecny w mieszkaniu próbował wezwać pomoc medyczną dla krwawiącego 28-latka. Niestety, odmówiono przyjazdu karetki, zalecając zamiast tego zgłoszenie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Ana Wolak-Gromala z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przekazała portalowi Radia Eska: „Otrzymaliśmy zgłoszenie o zwłokach znalezionych w jednym z mieszkań na osiedlu Uroczym w Krakowie. Załoga pogotowia ratunkowego stwierdziła zgon mężczyzny. Zidentyfikowano go jako 28-latka. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny pod nadzorem prokuratora. Dwóch podejrzanych zostało już zatrzymanych i ich rola w tym wydarzeniu zostanie wyjaśniona podczas prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Hucie”.

Informacje od lokalnych mediów, które powołały się na relacje sąsiadów świadczą o tym, że nocą 23 sierpnia doszło do głośnej awantury w mieszkaniu, gdzie później znaleziono zwłoki.