Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zawiera 10-letni kontrakt z firmą Mobilis na przewozy autobusowe

Po wielomiesięcznych negocjacjach, Zarząd Transportu Publicznego (ZTP) w Krakowie ogłosił podpisanie długoterminowego kontraktu z firmą transportową Mobilis. Informację o 10-letniej umowie przekazało biuro miejskie Krakowa. W wyniku tej umowy, mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z dodatkowych połączeń autobusowych.

Mobilis, renomowana firma przewozowa, zwyciężyła w przetargu rozpisanym przez ZTP w Krakowie, co jest kolejnym osiągnięciem tej firmy na lokalnym rynku transportowym. Dzisiejsze ogłoszenie biura miasta potwierdza zawarcie 10-letniej umowy pomiędzy ZTP a firmą Mobilis.

Według informacji przekazanych przez Urząd Miasta Krakowa, w ramach nowej umowy, Mobilis będzie zarządzał 29 liniami autobusowymi, co stanowi wzrost o 10 linii w porównaniu do obecnej liczby obsługiwanych tras. Flota pojazdów firmy wyniesie 151 autobusów, z czego 91 to autobusy przegubowe na gaz ziemny (CNG), 43 to standardowe autobusy (CNG), a pozostałe to 6 autobusów MIDI+ (CNG), 6 spalinowych Mini (Euro6) i 5 elektrycznych Mini. Wszystkie autobusy, które będą eksploatowane od przyszłego roku, nie będą starsze niż rocznik 2024.

Informacje dostępne na stronie internetowej urzędu miasta wskazują, że nowa umowa zacznie obowiązywać od 19 października 2024 roku. Miasto planuje przeznaczyć na realizację całego zamówienia sumę 1 383 802 894 zł brutto, choć wartość ta może podlegać waloryzacjom w następnych latach.