Zwiększone połączenia tramwajowe i autobusowe do cmentarzy w Krakowie podczas okresu Wszystkich Świętych

Począwszy od soboty aż do piątku, dodatkowe tramwaje oraz autobusy będą wyjeżdżać w kierunku krakowskich cmentarzy. Niemniej jednak, kierowcy powinni być przygotowani na pewne utrudnienia w tych obszarach. Ponadto, nekropolie w Krakowie będą otwarte dłużej podczas tego okresu świątecznego.

Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta Krakowa, zdecydowanie apeluje do mieszkańców, aby korzystali z publicznego transportu miejskiego. „Wprowadzamy dodatkowe trasy dla tramwajów i autobusów, aby umożliwić mieszkańcom bezpośredni dojazd do obszarów sąsiadujących z cmentarzem”, powiedział Kulig podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Podkreślił również, że kierowcy będą musieli liczyć się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu drogowym w pobliżu cmentarzy podczas Wszystkich Świętych. To wynika z planowanego zamknięcia niektórych ulic. W pierwszym rzędzie, parkingi w najbliższych okolicach cmentarza będą dostępne przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych.

Przedstawiciele zarządu miasta, służb miejskich i Zarządu Cmentarzy Komunalnych przedstawili na wtorkowej konferencji prasowej zmiany w organizacji ruchu drogowego, które mają nastąpić podczas obchodów Wszystkich Świętych.