16. edycja Biegu Trzech Kopców: zmiany w organizacji ruchu w Krakowie

Z nadejściem najbliższej niedzieli, 24 września, miasto Kraków przygotowuje się do kolejnej, już szesnastej edycji popularnego Biegu Trzech Kopców. Zawodnicy, którzy przyjdą na start o godzinie 10:30, będą mieli przed sobą wyzwanie pokonania około 13-kilometrowej trasy rozciągającej się między trzema symbolicznymi punktami miasta – Kopcem Krakusa, Kopcem Kościuszki oraz Kopcem Piłsudskiego. Jak zwykle w takich okolicznościach, kierowcy powinni być gotowi na zmiany w układzie ruchu drogowego. Dodatkowo, pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu niektórych tramwajów (linii nr 0, 13, 17, 72) oraz autobusów (linii nr 100, 101 i 109).

Podczas trwania imprezy sportowej zostaną wprowadzone tymczasowe przerwy w ruchu drogowym w okolicach Kopca Krakusa. Dotyczy to ulic Maryewskiego, Za Torem, Dembowskiego oraz placu Lasoty i ulicy Parkowej. Przerwy te obejmują również wschodnią stronę Rynku Podgórskiego. Z kolei na ulicy Limanowskiego, ruch drogowy i tramwajowy zostanie wstrzymany na około 15 minut, między godziną 10:30 a 10:45. Podobna sytuacja wystąpi na ulicach Staromostowej, Brodzińskiego oraz na części ulicy Nadwiślańskiej, w rejonie kładki ojca Bernatka.

Trasa tegorocznego biegu prowadzi dalej bulwarem Podolskim, pod kładką imienia ojca Bernatka, przez ulicę Rollego, most Retmański, ulicę Ludwinowską, bulwary Wołyński, Poleski oraz Tyniecki. Kolejne punkty to ulica Tyniecka oraz ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Zielińskiego, kończąca się na moście Zwierzynieckim.

W trakcie trwania biegu, od godziny 10:00 do 12:30, zamknięte zostanie połączenie z ulicą Księcia Józefa w kierunku zachodnim przy moście Zwierzynieckim. Dodatkowo, pomiędzy godziną 10:30 a 12:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, którą zawodnicy będą wbiegać do Lasu Wolskiego.