22-letni mężczyzna z siekierą siał chaos w krakowskim sklepie wielkopowierzchniowym

W jednym z hipermarketów Krakowa, konkretnie Castorama na Bronowicach, pojawił się 22-letni mężczyzna uzbrojony w siekierę. Wywołał on spore zamieszanie, aż w końcu musiał zostać zneutralizowany przez interweniujących funkcjonariuszy policji. Sytuację tę zaobserwował jeden z pracowników sklepu, który dostrzegł na ekranie monitoringu niecodzienną postać z siekierą.

Niespokojny 22-latek, biegnący z siekierą, spowodował duże zamieszanie. Ze względu na jego agresywne działania – rzucał różne przedmioty ze sklepowych półek, personel sklepu podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji wszystkich klientów. Bez zwłoki powiadomiono również o sytuacji służby mundurowe.

Gdy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, natrafili na mężczyznę siedzącego przed budynkiem sklepu. Obok niego leżała opuszczona siekiera. Mimo wyraźnego stanu pobudzenia, 22-latek nie reagował na ich polecenia. W rezultacie, konieczne było zastosowanie siły w celu jego obezwładnienia.

Po zakończeniu interwencji, mężczyzna został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Planowane są dodatkowe czynności dotyczące tego zdarzenia, które mają miejsce następnego dnia, w czwartek.