Smoczy szlak w Krakowie – magiczne figury smoków pojawią się na ulicach miasta

Kraków szykuje się na magię! W przyszłym tygodniu siedem figur smoków zacznie zdobić placówki tego starożytnego miasta, zarówno na ulicach, jak i w parkach. Będzie można spotkać różnorodne smoki, takie jak Geodeta, Fotograf, Malarz, a także Smoka z Rybą, z Latawcem i z Mapą. Nie zapominajmy również o dziesięciu nowych Smokach pod Wawelem, które niebawem zaszczytą nas swoją obecnością.

Nie tylko Wawel będzie domem dla smoków. Przykładowo kładka o. Bernatka, Szkoła Podstawowa nr 29 oraz schody przy parku Bednarskiego to tylko kilka miejsc, które zostaną opanowane przez te fantastyczne stworzenia. To wszystko jest wynikiem realizacji projektów zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, tworzących smoczy szlak.

„Każdy wie o legendarnym smoku, który nie mógł oprzeć się urokowi naszego miasta. Również krakowianie są wielbicielami różnych odmian tego mitycznego stwora. Dlatego mieszkańcy zgłosili projekty do budżetu obywatelskiego, które umożliwią zobaczenie smoków nie tylko pod Wawelem”- wyjaśniają urzędnicy miejski.

Podkreślają również, że siedem figur smoków zacznie być montowanych w przyszłym tygodniu na placach, ulicach i w parkach. Smoki będą oddawały charakter miejsc, w których się osiedlą. Szczegóły te z pewnością zostaną szybko rozszyfrowane przez mieszkańców i gości Krakowa. Warto dodać, że figury są tworzone we współpracy z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a ich autorami są prof. Jan Tutaj oraz dr Jacek Dudek.