Agresja wobec taksówkarza: dwóch mężczyzn stanie przed sądem

W Gdańsku, dwa osobniki muszą teraz odpowiedzieć na zarzuty agresji skierowanej przeciwko kierowcy taksówki. Komenda Miejska Policji w Gdańsku przekazała informacje o incydencie w niedzielę, zaznaczając, że jeden z zamachowców obraził ofiarę, groził jej i zaatakował ręką, uderzając ją w twarz. Drugi mężczyzna również skierował swoje groźby karalne w kierunku kierowcy – został aresztowany w niedzielę, przed godziną 10 na lotnisku Kraków-Balice, próbując wyruszyć do Norwegii.

Zdarzenie miało miejsce po północy w sobotę. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o ataku na ulicy Słowackiego, gdzie kierowca taksówki został napadnięty przez dwóch pasażerów podczas trasy. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podinspektor Magdalena Ciska relacjonuje: „Kiedy pokrzywdzony zauważył, że jeden z nich wnosi do pojazdu piwo i zwrócił mu uwagę, ten zaczął obrzucać go wulgaryzmami, grozić mu, a następnie uderzył go ręką w twarz. Drugi z pasażerów także kierował groźby w stronę kierowcy. Pokrzywdzony, w odpowiedzi, użył gazu pieprzowego przeciwko jednemu z agresorów i zaczął wołać o pomoc”.

Dzięki informacjom zdobytym w wyniku śledztwa, kryminalni z Komendy Miejskiej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 40-letniego mężczyznę o godzinie 9.30. Funkcjonariusze z komisariatu w Osowej we współpracy z krakowską policją zatrzymali drugiego sprawcę na lotnisku Kraków-Balice w niedzielę przed godziną 10, próbując uciec do Norwegii – informuje Ciska.

Za kierowanie gróźb karalnych oraz za spowodowanie lekkich obrażeń ciała, oskarżonym grozi do dwóch lat więzienia. Dodatkowo, za znieważenie, mogą im grozić kary finansowe lub ograniczenie wolności.