Bezpieczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie pod okiem policji

Służby policyjne miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości i towarzyszących im wydarzeń. Oprócz tego, strażnicy prawa pilnowali porządku podczas zgromadzeń publicznych oraz wizyt przedstawicieli rządu, które odbyły się tego samego dnia.

W święto 11 listopada br., Kraków uczcił Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w Katedrze na Wawelu. Następnie, kontynuowano je przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Matejki. Dzień ten był również okazją do koncertów, które odbyły się na scenie umieszczonej na Rynku Głównym. W ceremoniach wzięli udział nie tylko przedstawiciele rządu i zaproszeni goście, ale i krakowianie. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników troszczyli się policjanci z Krakowa, wspierani przez Oddział Prewencji Policji w Krakowie. Tego dnia odnotowano również trzy zgromadzenia publiczne i imprezy towarzyszące.

Zgodnie z raportami policyjnymi, świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegło spokojnie, bez żadnych incydentów.