Co z placem budowy na ulicy Opolskiej?

Postępuje rozbudowa świeżej trasy tramwajowej między Krowodrzą Górką a Górką Narodową w Krakowie. Równocześnie ulica Opolska przechodzi znaczącą przemianę. Podczas majowego weekendu intensywne prace budowlane zostały chwilowo wstrzymane. Skorzystaliśmy z okazji, by zwiedzić opustoszały plac budowy, gdzie w przyjemnym majowym słońcu lśnią masywne konstrukcje i ciężkie maszyny.

Wykonawca linii KST III do Górki Narodowej ujawnił, że od 8 do 10 maja na ulicy Opolskiej będzie układana ostatnia warstwa asfaltu. W tym okresie wystąpią związane z budową zwężenia zarówno po zachodniej, jak i wschodniej stronie powstającego tunelu. Prace zaplanowano na całą noc.

Od 8 maja godz. 20.00 do 9 maja godz. 5.00 północna strona ulicy Opolskiej będzie miała jezdnię zredukowaną do jednego pasa ruchu. Spowoduje to utrudnienia w okolicach ulicy Pleszowskiej, a także w pobliżu kładki dla pieszych nad Opolską – podaje Krakowski Zarząd Inwestycji Miejskich.

Następnie od 9 maja godz. 20.00 do 10 maja godz. 5.00 prace przeniosą się na południową część jezdni. Zwężenie będzie realizowane zarówno po zachodniej, jak i po wschodniej stronie tunelu.