Cracovia i jej sytuacja kadrowa. Kto odejdzie?

Kamil Pestka Cracovia

Cracovia odniosła największy sukces od ponad 70 lat. Jak wygląda obecnie sytuacja kadrowa Pasów?

Co z Kamilem Pestką?

Za niespełna miesiąc ten młody zawodnik skończy 22 lata. Obrońca Cracovii oraz młodzieżowej reprezentacji Polski po bardzo udanych występach w zeszłym sezonie zaczął budzić spore zainteresowanie zagranicznych klubów. Najwięcej mówi się o jego możliwym transferze do włoskiej Monzy. Wartość piłkarza na dzień 8 kwietnia 2020 roku wynosiła 575 tysięcy euro. Oznacza to, że obecnie zdobywca Pucharu Polski z Cracovią może być warty znacznie więcej.

Kontrakt obrońcy z Cracovią został podpisany w lipcu 2017 roku i będzie obowiązywał jeszcze przez rok. Jeśli Krakowianie chcą zarobić dobre pieniądze. To muszą sprzedać Pestkę teraz bądź zadbać o przedłużenie jego kontraktu co wcale nie musi być takie proste. Nowy kontrakt wiązał by się zapewne ze sporą podwyżką pensji młodego obrońcy.

Czy Janusz Gol odejdzie?

Bardzo możliwie, że drużynę Pasów opuści także Janusz Gol. Doświadczony piłkarz nie zapewnił sobie w krakowskiej drużynie pewnego miejsca w składzie. Widać to nawet po tym, że piłkarz ten nie został wymieniony w meczowej kadrze Pucharu Polski. Jak donoszą media Gol ma obecnie bardzo słabe stosunki z władzami klubu. Bardzo możliwym jest, że od przyszłego sezonu zasili szeregi Wisły Płock, z której po kilku latach gry odszedł Dominik Furman.

David Jablonsky zdyskwalifikowany?

Za Czechem ciągną się sprawy związane z aferami korupcyjnymi i ustawianiem meczy w swojej rodzimej lidze. Jedna z rozpraw w tej sprawie już się odbyła. Zawodnik otrzymał karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu a także grzywnę wynoszącą 20 tysięcy koron. W listopadzie 2019 roku wyrok uprawomocnił się. Czeski związek zaczął egzekwować kary. Dyskwalifikacja piłkarza najprawdopodobniej definitywnie zakończyłaby karierę Czecha w Cracovii.

Przeczytaj również:

Garbarnia zwycięża na koniec sezonu

Sławomir Peszko z kolejną bramką dla Wieczystej