Garbarnia zwycięża na koniec sezonu

garbarnia kraków

Mimo zwycięstwa z Olimpią Elbląg w ostatniej kolejce spotkań II ligi, Garbarnia Kraków nie znalazła się w strefie barażowej.

Garbarnia wygrała, lecz to nie wystarczyło

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że Brązowi chcąc wejść do najlepszej szóstki ligi muszą odnieść zwycięstwo nad Olimpią. Miejsce w strefie barażowej możliwe byłoby jednak przy dobrym dla Garbarzy wyniku starcia Stali Rzeszów ze Skrą Częstochowa.

Olimpia również liczyła się w walce o baraże. Gracze z Elbląga musieli wygrać z Garbarnią bądź zremisować i liczyć na remis w meczu GKS – Resovia oraz na brak zwycięstwa Stali Rzeszów w meczu ze Skrą.

Zacięte spotkanie rozstrzygnięte na korzyść Brązowych

Początek spotkania nie zwiastował niczego dobrego dla Krakowian. W pierwszej minucie spotkania padła bowiem bramka dla Olimpii. Jej autorem został Oskar Kordykiewicz, który wykorzystał wrzutkę w pole karne. Garbarze nie poddali się i przejęli inicjatywę w meczu. Wyrównali w 21 minucie spotkania po strzale z rzutu karnego. Faulowany został Krzysztof Szewczyk, natomiast jedenastkę wykorzystał Jakub Kowalski. Gracze Garbarni cały czas napierali na bramkę Olimpii i zdołali jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę na 2:1. Centrę Kowalskiego wykorzystał Bartłomiej Mruk, dla którego był to ostatni występ w Garbarni przed przenosinami do Pogoni Szczecin.

W 56 minucie spotkania Garbarze prowadzili już 3:1. Po raz kolejny dobrze centrował Kowalski, jednak tym razem bramkę zanotował Donatas Nakrosius. Gracze Olimpii strzelili swoją drugą bramkę w 64 minucie. Rzut karny wykorzystał wtedy Wenger. Mimo kolejnych sytuacji do końca spotkania nie padła już żadna bramka.

Garbarni do strefy barażowej zabrakło dobrego wyniku w Rzeszowie. Tamtejsza Stal wygrała bowiem aż 4:0 ze Skrą Częstochowa i to właśnie ona powalczy o 1 ligę.

Składy:

Garbarnia:

Kozioł (82 Nowak) – Kowalski, Kujawa (78 Klimek), Masiuda, Nakrosius, Mruk – Wyjadłowski, Kuczak, Kołbon, Szewczyk (65 Surmiak) – Feliks (73 Radwanek).

Olimpia:

Rutkowski – Morys (64 Bucio), Wierzba, Wenger, Filipczyk (87 Sarnowski) – Kordykiewicz, Bednarski, Ryk, Milanowski (46 Sedlewski, 60 Branecki), Jabłoński – Kiełtyka.

Bramki:

0:1 Kordykiewicz,1′

1:1 Kowalski 21′ karny

2:1 Mruk 45+3′

3:1 Nakrosius 56′

3:2 Wenger 64′

Dodatkowe informacje o spotkaniu:

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice).

Żółte kartki: Feliks, Szewczyk – Wierzba (dwie), Wenger.

Czerwona kartka: Wierzba 85.

Widzów: 200.

Przeczytaj również:

Hutnik remisuje w sparingu z KSZO Ostrowiec

Sławomir Peszko z kolejną bramką dla Wieczystej