Czas na modernizację oświetlenia ulicznego

Oświetlenie uliczne na terenie Krakowa wydaje się nie najlepsze? Zastanawiasz się nad tym, czy są szanse na zmianę? Jeżeli zastanawiasz się nad oświetleniem ulicznym w Krakowie, musisz wiedzieć, że za jakiś czas sytuacja powinna się poprawić.

O co chodzi?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że na ten moment możemy mówić wyłącznie o planie. Krótko mówiąc, chodzi o rewitalizację oświetlenia.

Koniecznie trzeba też dodać, że za wszystko odpowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Bardzo ważne jest również to, że plan zakłada poprawę widoczności, jak i zmniejszenie zużycia energii. Zmniejszenie zużycia energii ma udać się dzięki zastosowaniu energooszczędnych opraw, które wykorzystują technologię LED.

Gdyby kogoś interesowały koszt, trzeba wziąć pod uwagę, że trwają działania, które mają na celu znalezienie właściwego rozwiązania. Nie możemy zapomnieć także o skali systemu oświetlenia ulicznego. Wypada również odnotować, że za cel należy uznać stworzenie modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Wiadomo też, że opinię na ten temat wyrazi Rada Miasta Krakowa – stanie się to jutro.