Czas na szczepienie lisów!

Szczepienia w ostatnim czasie kojarzą się dość jednoznacznie. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że koronawirus to nie wszystko. Najlepszym dowodem na to jest szczepienie lisów – szczepienia zostaną przeprowadzone na terenie całego województwa. Akcja rozpoczyna się dziś i będzie trwać do przyszłego piątku.

Walka z wścieklizną

Można powiedzieć, że celem szczepień jest walka z wścieklizną. Zresztą jest to kontynuacja tego, co miało miejsce w latach ubiegłych. Szczepienia mają odbywać się za pomocą przynęt – za przynętę ma służyć szczepionka doustna. Przynętę możemy określić mieszaniną tłuszczu bydlęcego, mączki rybnej, parafiny i tetracykliny.

Podczas szczepień zaleca się pilnować psów i kotów – spacer z psem tylko w przypadku wykorzystania smyczy i kagańca. Gdyby zwierzęta domowe dorwały się do szczepionki, jedynym wyjściem jest kontakt z najbliższym lekarzem weterynarii (potrzebna jest obserwacja). Ponadto musisz pamiętać o tym, że szczepionki nie wolno dotykać, podnosić czy rozłamywać. Szczepionka ma stan płynny, co sprawia, że może dostać się do organizmu przez błonę śluzową, skaleczenie czy spojówkę.