Trwa budowa nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego

Jak wszyscy doskonale wiemy, aktywność fizyczna ma niemałe znaczenie. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co się dzieje. Niemniej jednak pojawiają się inicjatywy, które mają zachęcić do uprawiania sportu (czy też po prostu rekreacji). Świetnym przykładem jest to, co dzieje się przy Zespole Szkół nr 1.

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego

Trwają prace związane z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Szacowany koszt inwestycji to 5,6 mln zł. Pandemia stanowi niewątpliwe utrudnienie, ale prace trwają zgodnie z planem i budowa kompleksu ma zakończyć się w połowie 2021 roku.

Powstający kompleks jest odpowiedzią na przeróżne oczekiwania – powstają boiska do piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki czy korty do tenisa. Co więcej, to nie wszystko, wszak możemy jeszcze dodać czterotorową bieżnię, rzutnię, koło do pchnięcia kulą, miejsce do skakania w dal, siłownię, grę w tenisa stołowego, piłkarzyki i rozgrywki planszowe.

Inwestycja związana jest ze stanem dotychczasowych boisk. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że dotychczasowy stan boisk nie ułatwiał uprawiania sportu. Warto również podkreślić, że działania wykraczają poza sport i rekreację – przykładem choćby nowe chodniki czy drogi dojazdowe.