Czeka nas przebudowa ul. Kostaneckiego

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy czekali na przebudowę ul. Kostaneckiego – przebudowa rozpocznie się już jutro. Na początku robotnicy zajmą się siecią elektryczną.

Utrudnienia w ruchu pieszym

Przebudowa sieci elektrycznej jest równoznaczna, z tym że prace obejmą chodnik po stronie galerii handlowej. Co nie powinno dziwić, początek prac oznacza, że należy spodziewać się utrudnień w ruchu pieszym. Dokładnie mówiąc, chodzi o chodnik po prawej stronie na odcinku od ulicy Wielickiej do ulicy Medycznej (na czas prac trzeba przemieszczać się po stronie szpitala dziecięcego).

Warto również podkreślić, że w kolejnych tygodniach prace będą mieć miejsce także na jezdni. Niemniej w tym momencie trudno cokolwiek powiedzieć o szczegółach – pewne jest tylko to, że trwa dogadywanie konkretów.

Czego się spodziewać?

Przebudowa ul. Kostaneckiego to zadanie, za które odpowiada firma Colas Polska. Na początku celem jest choćby poszerzenie ulicy po to, aby móc wydzielić środkowy pas ruchu. Bardzo ważne jest też to, że pas ten ma służyć karetkom pogotowia i komunikacji miejskiej.

Warto także pamiętać o tym, że przewidywany czas zakończenia prac to 31 grudnia tego roku. Pozostaje mieć nadzieję, że termin ten zostanie dotrzymany i już w przyszłym roku będzie można cieszyć się z różnych udogodnień.