Drugie Dni Twierdzy Kraków kończą się w ten weekend: odkryj tajemnice dawnych murów i fortyfikacji

Pozostało już tylko kilka dni do zakończenia drugiej odsłony Dni Twierdzy Kraków, wydarzenia pozwalającego na zrozumienie historii ukrytej za zabytkowymi murami i konstrukcjami obronnymi. Do końca weekendu nadal będzie można korzystać z różnych atrakcji, takich jak spacery z przewodnikami, wykłady czy warsztaty. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem ostatnich dni tego fascynującego wydarzenia.

Propozycje na sobotę to przede wszystkim spacery po różnych punktach Twierdzy, takich jak fort Mogiła. Ponadto odbędą się zawody strzeleckie w Barbakanie, spotkanie pod fortem św. Benedykt i zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej. Nie zapominajmy także o spacerze po forcie Grębałów oraz zwiedzaniu ekspozycji w forcie Skotniki. Warto skorzystać z okazji na spokojne odwiedzenie twierdzy Sidzina, gdzie zaplanowany jest pokaz filmowy oraz wystawa modeli i dioram historycznych.

Niedziela natomiast upłynie pod znakiem Biegu Twierdzy Kraków, a oprócz tego na gości będą czekać spacery z przewodnikiem po forcie Krzesławice i forcie Sidzina. Nie zapominajmy także o możliwości zwiedzania Muzeum Fotografii przy ulicy Rakowickiej.