Legends Corner: nowy kącik z historią Wisły Kraków na stadionie przy ul. Reymonta

Kibice Wisły Kraków muszą jeszcze nieco uzbroić się w cierpliwość przed otwarciem pełnoprawnego muzeum swojego ukochanego klubu. Jak jednak podano do informacji, już w minioną sobotę zapoczątkowano pewien etap tego procesu poprzez inaugurację Legends Corner. To specjalne miejsce uruchomione na stadionie przy ulicy Reymonta, gdzie fani mogą podziwiać zbiór różnych pamiątek związanych z „Białą Gwiazdą”. Ta ekspozycja stanowi jakby obraz tego, co ma zaistnieć w przyszłości.

Projekt ten, prowadzony przez klub, powstał dzięki wysiłkom Krzysztofa Gawła. To właściciel firmy KiM Group, która od wielu lat wspiera Wisłę Kraków jako sponsor. Gaweł, będący zarazem zagorzałym fanem „Białej Gwiazdy”, posiada bogatą kolekcję pamiątek związanych z klubem – wyjaśnia rzeczniczka Wisły Kraków, Karolina Kawula.

Interesującym detalem jest fakt, że ekspozycja Legends Corner nie będzie miała stałej formy. Prezentowane tam pamiątki będą rotować i dostosowywać się do kolejnych meczów rozgrywanych przez Wisłę na stadionie przy ul. Reymonta. Za prawidłowe ustawienie i prezentację eksponatów odpowiedzialne będzie Stowarzyszenie Historia Wisły.