Dwóch mężczyzn aresztowanych za brutalną napaść i kradzież na starszej kobiecie w miejscowości Żarki

W wyniku niezwykle skutecznej pracy policjantów z Komisariatu Policji w Libiążu i Chrzanowie, dwoje mężczyzn zostało aresztowanych pod zarzutem brutalnego napadu na starszą kobietę. Sprawcy, bez żadnego oporu, wtargnęli do domu 78-letniej kobiety w miejscowości Żarki, krępując ją i rabując jej dom. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty prokuratorskie i zostaną przetrzymywani w areszcie przez kolejne trzy miesiące. Za ich czyny może grozić im do 15 lat pozbawienia wolności.

Napad zdarzył się 13 maja br., we wczesnych godzinach porannych, w Żarkach, stanowiących część gminy Libiąż. Policja ustaliła, że dwaj mężczyźni zaatakowali 78-letnią kobietę przebywającą w swoim własnym domu, krępując ją. Kiedy staruszka próbowała się bronić, została brutalnie popchnięta, co spowodowało u niej kontuzje wymagające pomocy medycznej. Złoczyńcy, po splądrowaniu domu, ukradli gotówkę, a następnie uciekli samochodem w nieznanym kierunku. Gdy ofiara zdołała się uwolnić, natychmiast poinformowała o zdarzeniu sąsiada, który zaalarmował odpowiednie służby.

Policjanci z Libiąża i Chrzanowa podjęli natychmiastowe działania mające na celu zidentyfikowanie sprawców. Analiza ewidencji pozwoliła policji na określenie modelu pojazdu używanego przez przestępców. Wspólne wysiłki obu jednostek doprowadziły do ustalenia personaliów przestępców – informuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie, st.asp. Iwona Szelichiewicz.

Jeden z podejrzanych został aresztowany na terenie Śląska już dzień po zdarzeniu, tj. 14 maja br. Drugi z mężczyzn został zatrzymany dwa dni później w powiecie oświęcimskim. Jak się okazało, ten drugi był poszukiwany przez policję do odbycia kary więzienia.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszeli zarzuty: jeden za napad i spowodowanie obrażeń ciała trwających nie dłużej niż 7 dni, a drugi za pomocnictwo w napadzie. Sąd Rejonowy w Chrzanowie wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu podejrzanych na okres trzech miesięcy.