Eliminacje do największych na świecie zawodów samolotów papierowych!

Czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym jest Red Bull Paper Wings? Jeżeli słyszysz o tym wydarzeniu po raz pierwszy, musisz wiedzieć, że chodzi o największe zawody samolotów papierowych na świecie!

Sukces reprezentanta Polski

Warto też mieć na uwadze, że w poprzedniej edycji jeden z reprezentantów Polski odniósł wielki sukces – chodzi o drugie miejsce w kategorii akrobacji. Czy w tej edycji również znajdzie się ktoś, kto będzie walczył o końcowy triumf?

To się oczywiście jeszcze okaże. Wypada też podkreślić, że uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach – najdłuższy dystans, najdłuższy czas i lot akrobacyjny.

Co nas czeka?

Najbliższym przystankiem Red Bull Paper Wings jest Kraków. Jutro na Uniwersytecie Ekonomicznym przy Racławickiej 27 (od 10:30 do 17:30) czekają nas krajowe eliminacje. Krajowi zwycięzcy wyruszą to Salzburga, aby tam zmierzyć się ze światową czołówką.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się ze stroną poświęconą wydarzeniu. Jakkolwiek to zabrzmi, uczestnicy muszą trzymać się określonych przepisów.