Instalacja schodów ruchomych na Małopolskim Dworcu Autobusowym ma rozpocząć się 27 maja

Prace montażowe związane z instalacją schodów ruchomych przy Małopolskim Dworcu Autobusowym w Krakowie mają swój początek w nocy z 27 na 28 maja. Następnym krokiem będzie umieszczenie stalowej konstrukcji, która stanowić będzie zadaszenie dla nowo montowanych schodów. Planuje się, że całość inwestycji dobiegnie końca w sierpniu.

Schody ruchome, które mają być zamontowane, obecnie znajdują się w magazynie wykonawcy prac w Krakowie. Po ich instalacji ruszy proces budowy stalowego dachu nad schodami. W międzyczasie wykonawca realizuje przeprojektowanie niektórych elementów zadania, co jest konsekwencją potrzeby wprowadzenia dodatkowych rozwiązań architektonicznych przy betonowych schodach sąsiadujących z nową instalacją.

W ramach dalszych działań planuje się montaż szklanego wypełnienia konstrukcji zadaszenia. Schody będą wyposażone w podgrzewane poręcze i będą działały w trybie pełzania, co powinno ograniczyć ryzyko awarii.

Zespół Zakładu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Krakowie dokłada wszelkich starań, aby prace były realizowane sprawnie i generowały jak najmniejsze niedogodności dla mieszkańców. Bieżące informacje na temat postępów prac będą regularnie udostępniane.