Koniec obsługi wideorejestratorów

W sobotę zakończył się cykl szkoleń z obsługi wideorejestratorów wykroczeń. Szkolenia odbywały się przy współpracy ze Szkołą Policji w Katowicach.

Co możemy powiedzieć na temat przekazanych informacji?

Na pewno należy zacząć od tego, że kursy składały się z trzech edycji, podczas których przeszkolono 45 policjantów ruchu drogowego. Każda edycja to dwudniowe szkolenie składające się z części teoretycznej i praktycznej. Rzecz jasna wszyscy pamiętali o tym, co dzieje się na świecie – możemy mówić o ścisłym reżimie sanitarnym. Informacje przekazane podczas zajęć można podzielić na obsługę, zasady działania urządzeń i korzystanie z dostępnych możliwości.

Warto również podkreślić (bo może niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy), że zdobyta wiedza jest niezwykle istotna. Mówiąc najprostszym językiem – policja będzie mogła działać sprawniej. Można też powiedzieć, że szkolenie jest odpowiedzią na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego.

Na miarodajne efekty przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby policjanci nie musieli interweniować, ale na to raczej nie ma, co liczyć.