Kraków ponownie zdobywcą tytułu "Najlepszego Miasta do Odwiedzenia Zimą" według DiscoverCars

Z najnowszych informacji przekazanych przez Urząd Miejski Krakowa wynika, że znany na całym świecie portal internetowy DiscoverCars po raz trzeci kolejny przyznał Krakowowi miano najlepszego miasta do zwiedzania podczas zimy. W rankingu, stolica Małopolski pokonała tak prestiżowe miejsca jak Berlin, Kopenhaga, Paryż czy Praga.

DiscoverCars, internetowa platforma specjalizująca się w usługach wynajmu samochodów, co rok publikuje swój ranking „Top europejskich miast do odwiedzenia zimą”. W procesie tworzenia zestawienia, analitycy portalu dokładnie analizowali dziesięć stolic europejskich pod kątem różnych aspektów i kategorii. Do najważniejszych z nich należały: dostępność tanich restauracji, koszt wynajmu pojazdu na okres tygodnia, wydatki związane z tygodniowym zakwaterowaniem w hotelu, cena biletu lotniczego z Londynu oraz ilość i koszt atrakcji turystycznych.

Miasto Kraków zdobyło aż 38 punktów ze 50 możliwych do zdobycia. Jak podkreślono w komunikacie urzędu miasta, Kraków przyciąga turystów swoimi zabytkami, takimi jak Wawel czy Rynek Główny, do których wstęp jest bezpłatny. Dodatkowo, Kraków oferuje najbardziej korzystne ceny hoteli oraz najniższe stawki za wynajem samochodu.