Kraków wstrząśnięty oszustwem: seniorce wyłudzono 20 000 złotych

W stolicy Małopolski, Krakowie, w niedzielny poranek 5 maja, doszło do niepokojącego incydentu. Przestępcy wyłudzili od starszej kobiety jej zgromadzone przez lata oszczędności. Funkcjonariusze policji pracują na pełnych obrotach, aby znaleźć sprawców i przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

Na drugi dzień po weekendzie, 6 maja, do krakowskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie od 85-letniej mieszkanki miasta. Kobieta była zrozpaczona – oznajmiła, że padła ofiarą oszustwa. Jak twierdziła, na jej telefon stacjonarny zadzwonił nieznany jej mężczyzna, który podawał się za jej wnuka.

Podstępca, używając emocjonalnej manipulacji i udając przerażenie, uwiadomił seniorce, że jest winien poważnego wypadku drogowego i potrzebuje natychmiastowych środków pieniężnych, aby uniknąć kary prawnej. Przerażona sytuacją wnuczka kobieta zdecydowała się pomóc mężczyźnie i zgadza się na przekazanie pieniędzy.

Oszust, udający wnuczka, poinstruował starszą kobietę, aby wyjęła wszystkie swoje oszczędności i przygotowała je do odbioru. Po pewnym czasie do drzwi mieszkania seniorce zapukał mężczyzna. Bez zastanowienia kobieta przekazała mu 20 tysięcy złotych, które miały pomóc „wnuczkowi”. Dopiero po pewnym czasie stało się jasne, że została oszukana.

Policja prowadzi intensywne poszukiwania sprawców tego zuchwałego oszustwa, jednocześnie apelując do społeczeństwa o zachowanie ostrożności i czujności na podobne próby wyłudzeń.