Kraków zebrał pokaźną kwotę na rzecz pomocy WOŚP

W 2021 roku krakowski sztab główny WOŚP współpracował z 1 652 placówkami, aby zebrać środki na urządzenia medyczne przyspieszające diagnostykę zakażeń. Ogromna siła wolontariuszy, licząca 120 tysięcy osób, w tym ponad 2 tysiące w Krakowie, zjednoczyła się w walce z sepsą.

Wyniki tegorocznego finału były równie imponujące: na konto fundacji WOŚP wpłynęło łącznie 243 259 387,25 zł! Liczba ta przewyższa ubiegłoroczną sumę o prawie 19 milionów złotych. Mimo trudnych okoliczności, Polacy konsekwentnie wykazują się hojnością. W Krakowie, gdzie uczestniczyło siedem placówek, zebrali 3 967 747,62 zł.

Z przyjemnością informujemy, że nasz zespół zajął pierwsze miejsce zarówno pod względem liczby zorganizowanych aukcji, jak i łącznej kwoty z nich zebranej. Konkretnie zorganizowaliśmy 776 aukcji, z których najcenniejszą (75 100 zł) była wizyta w winnicy Grzegorza Turnaua połączona z mini koncertem z udziałem Sany – podkreślają członkowie zespołu pracującego w krakowskim magistracie.

Zgodnie z tradycją w aukcji wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W minionych imprezach przekazał takie przedmioty jak kawałek znanego Szkieletora, replikę dzwonu Zygmunta, a w tym roku ofiarował rękawice bokserskie Witalija Kliczki. Rękawice te były prezentem od mera Kijowa w dowód wdzięczności za pomoc Krakowa dla Ukrainy i zostały wylicytowane za 5.400,00 zł.