Budowa nowej drogi

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, 7 kwietnia 2023 roku zostaną wprowadzone modyfikacje układu komunikacyjnego w pobliżu ulicy Łowińskiego, w związku z budową drogi ekspresowej S7 (odcinek Widoma-Kraków). Widoczne postępy można zaobserwować na placu budowy, m.in. przy wykonywaniu podpór mostu i estakady, nowej trasy drogi oraz trwających pracach ziemnych i przygotowaniach podbudowy.
Od 7 kwietnia 2023 roku od godziny 8:30 ruch zostanie skierowany na tymczasową trasę ulicą Łowińskiego, ciągnącą się od skrzyżowania z ulicą Kocmyrzowską do skrzyżowania z ulicą Wąwozową. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Dostęp dla pieszych będzie możliwy tylko po północnej stronie drogi. Powyższa reorganizacja ruchu związana jest z budową muru oporowego MO-12 i przewidywana jest na około rok.

Rozbudowa drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Widoma (bez węzła) do węzła Igołomska, obecnie Nowa Huta (również bez węzła) obejmuje budowę drogi ekspresowej o długości około 18,3 km wraz z obiektami inżynierskimi i infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja ta ma miejsce w powiecie krakowskim, obejmującym gminy Iwanowice, Michałowice, Kocmyrzów-Luborzyca oraz gminę Kraków.