Lotnisko Kraków-Balice z rekordową liczbą obsłużonych pasażerów

Po raz kolejny lotnisko w Balicach, koło Krakowa, osiągnęło imponujący wynik, przekraczając liczby obsłużonych pasażerów. Tylko do końca września tego roku, lotnisko zaopiekowało się 7 milionami podróżnych. Takie rezultaty już teraz pozwoliły władzom na prognozowanie możliwości obsłużenia 9 milionów pasażerów w skali roku. Celem jest stanie się pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, który przyjął tak dużą liczbę osób.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podkreślił jak wyjątkowy jest to moment dla lotniska, zważywszy na fakt, że jest to trzeci raz w jego historii, kiedy liczba obsłużonych pasażerów przekroczyła 7 milionów. Włoszek z entuzjazmem wspomniał również o możliwości przekroczenia bariery 9 milionów podróżnych w roku 2023.

Prezes podkreślił również, że tak imponujące osiągnięcia są efektem ciężkiej i konsekwentnej pracy nad rozwojem sieci połączeń z Krakowem. Współpraca z przewoźnikami oraz doskonalenie usług pozalotniczych przyczyniło się do osiągnięcia takiego sukcesu.

Zarówno pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, jak i jego rozmiarów, Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce. Osiągnięto tu kolejny rekord w 2022 roku, kiedy to na lotnisku zanotowano prawie 7,4 miliona podróżnych. To był drugi najlepszy wynik w historii portu lotniczego, za wynikiem 8,4 miliona pasażerów w 2019 roku, przed pandemią.

Aktualny letni harmonogram lotów obejmuje 145 połączeń do 107 miast w 33 różnych krajach świata, operujących z krakowskiego lotniska. To jedno z najbardziej rozbudowanych sieci połączeń oferowanych przez jedno lotnisko.