Małopolska i jej malownicze okolice

Północny region województwa, położony między Książem Wielkim a Miechowem, charakteryzuje się rolniczymi krajobrazami. Podróżując trasą S7, można podziwiać zachwycającą mozaikę pól i pięknych lasów. Największe wrażenie robi to w połowie maja, kiedy pola wypełnione są kwitnącym żółtym rzepakiem, a trawa i liście mają żywy, zielony kolor.

W dyskusjach i tekstach o malowniczej Małopolsce zazwyczaj zwraca się uwagę na południową część województwa. Okazuje się jednak, że północna część Małopolski ma swoje własne urokliwe cechy i odrębną atmosferę. Regiony te leżą pomiędzy równinami północy a górzystym południem. Urzekające pofałdowanie terenu, w połączeniu z bogactwem żywych wiosennych pól, sprawia, że widok z góry zapiera dech w piersiach.

Jednego z najwspanialszych widoków można doświadczyć jadąc w kierunku Krakowa. Zanim dojedziemy do Miechowa, droga prowadzi przez spokojny las położony na łagodnym wzniesieniu. Za lasem rozciąga się wspaniała panorama okolicznych pól i wsi, w tym Strzeżów Pierwszy i Brzuchania. Łagodne ukształtowanie terenu dodaje okolicy niepowtarzalnego uroku.