Marsz dla Lepszej Polski: solidarność Krakowian z Marszem Miliona Serc w Stolicy

Pierwszego października, w niedzielę, mieszkańcy stolicy Małopolski, Krakowa, zdecydowali pokazać swoje wsparcie dla odbywającego się w Warszawie Marszu Miliona Serc. Honorowy patronat nad tą inicjatywą objął Marsz dla Lepszej Polski. O godzinie 12:00 zgromadzeni pod Wawelem krakowianie i okoliczni mieszkańcy, ruszyli w swoją trasę marszu, która miała swój finał na Rynku Głównym o godzinie 14:00.

Podczas słonecznego niedzielnego południa, tłumy mieszkańców regionu Małopolski zgromadziły się przy Wzgórzu Wawelskim. Ich celem była uczestnictwo w Marszu dla Lepszej Polski, który był wyrazem solidarności z Marszem Miliona Serc organizowanym jednocześnie w stolicy kraju. Większość obecnych na marszu osób miała przy sobie zarówno flagi narodowe, jak i unijne. Nie zabrakło również transparentów wyrażających poparcie dla idei marszu. Uczestnicy przeszli trasą od ulicy Powiśle do krakowskiego Rynku Głównego.

Za organizację tego imponującego wydarzenia odpowiadała organizacja pozarządowa Komitet Obrony Demokracji. To właśnie ona zaprosiła do udziału w marszu krakowian, jak również partie o profilu prodemokratycznym.