Mieszkanie w Krakowie – gdzie szukać, jeśli pracujesz w centrum?

Kraków to miasto cenione nie tylko ze względu na bogatą historię czy ofertę kulturalno-rozrywkową. To prężnie działający ośrodek akademicki i siedziba licznych przedsiębiorstw oraz ich oddziałów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wiele osób zostaje w Krakowie po ukończonych studiach, znajdując satysfakcjonujące zatrudnienie. Jak znaleźć równie zadowalające miejsce do życia? Jeżeli na codziennie musisz dojechać do centrum miasta, jest kilka dzielnic, które warto wziąć pod uwagę.

Dobra komunikacja kluczem do sukcesu

Choć w Krakowie nie funkcjonuje metro, komunikacja miejska działa tutaj bardzo dobrze. Z dzielnic okalających Stare Miasto dostaniesz się do centrum nawet w kilkanaście minut dzięki korzystnym połączeniom tramwajowym i autobusowym. Pod uwagę weź przede wszystkim:

  • Krowodrzę,
  • Bronowice,
  • Dębiki,
  • Grzegórzki,
  • Zwierzyniec,
  • Czyżyny.

W tych okolicach znajdziesz atrakcyjne, nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w przystępnych cenach i w pobliżu dobrej infrastruktury handlowo-usługowej. Jeśli przy zakupie własnego M brać pod uwagę nie tylko dojazd do centrum, ale także bliskość terenów zielonych, atrakcyjnym rozwiązaniem wydają się być np. mieszkania przy Parku Lotników Polskich od EkoPark na Czyżynach. Okazuje się, że te wszystkie aspekty da się z powodzeniem połączyć.

Kraków – komunikacyjna specyfika miasta

Wiele kierunków Krakowa wiąż się z uciążliwymi korkami w godzinach szczytu. Na szczęście alternatywna komunikacja coraz większą liczbę mieszkańców zachęca do pozostawienia samochodów w domu i podróżowanie, nawet do pracy, transportem publicznym.

Liczy się oczywiście nie tylko dostępność połączeń między centrum a konkretną dzielnicą, ale także bliskość przystanku od twojego miejsca zamieszkania. Warto szukać takich inwestycji mieszkaniowych, które pozwolą w kilka minut dotrzeć na tramwaj czy autobus. Przykładowo budynek VIDO przy wspomnianym czyżyńskim Parku Lotników mieści się z jednej strony w sąsiedztwie bujnej zieleni, a z drugiej – tuż obok Alei Jana Pawła II, czyli jednej z głównych arterii miasta, którą biegnie kilka kluczowych linii tramwajowych.