MINI Hatch – rodzaje silników, dane techniczne

Ostateczny wybór samochodu powinien być uzależniony od wielu różnorodnych czynników. Częstym błędem jest opieranie się wyłącznie na wyglądzie pojazdu oraz aspektach cenowych. Tymczasem, najważniejszą kwestię powinny stanowić raczej parametry techniczne. To właśnie od nich zależy w dużej mierze, czy codzienne użytkowanie pojazdu będzie wygodne i bezpieczne. Dobrze widać to na przykładzie samochodów MINI Hatch, które – oprócz zalet wizualnych – mają także atuty ważne z technicznego punktu widzenia.

MINI Hatch – aspekty techniczne przede wszystkim

Do zalet aut z serii MINI Hatch m.in. kwestie wizualne. Nowoczesny wygląd sprawia, że pojazdy te cieszą się sporym zainteresowaniem wśród miłośników nowoczesności. Design, choć ważny, to jeszcze nie jedyny czynnik, który powinno się brać pod uwagę. Oprócz tego ważną rolę odgrywają także kwestie związane z technikaliami. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o pojazdy MINI Hatch?

Wśród nowych aut z tej kolekcji, znajdują się między innymi takie rozwiązania, jak:

  • MINI Hatch 3-drzwiowy – jest to niewielkie, ale wygodne auto. Charakteryzuje się ono m.in. następującymi parametrami technicznymi: maksymalny zasięg elektryczny na poziomie 312 kilometrów oraz zużycie paliwa 6,9-5,5 litra na 100 kilometrów. MINI Hatch trzydrzwiowy to moc na poziomie wynoszącym 178 KM (131 kW) /136 KM (100 kW). Jest to całkiem sporo jak na tak niewielki samochód osobowy;
  • MINI Hatch 5-drzwiowy – tego typu samochód wyróżnia się między innymi dużą przestrzenią do wykorzystania. Choć jest to pojazd z grupy MINI, możliwe jest – dzięki odpowiedniemu ułożeniu foteli – uzyskanie nawet 941 l przestrzeni. Ponadto, model ten zapewnia moc na poziomie 178 KM (131 kW) /136 KM (100 kW). Dzięki rozstawowi osi na poziomie 2567 mm jazda autem staje się bardziej komfortowym. Wbrew nazwie MINI pięciodrzwiowy to całkiem spory pojazd – jego długość wynosi 3982 mm;
  • MINI Hatch Cabrio – jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy poszukują auta niewielkiego, a jednocześnie charakteryzującego się sportowym wyglądem. Maksymalna dostępna pojemność bagażnika wynosi 215 l. Pojemność bagażnika nie jest wprawdzie tak duża, jak ma to miejsce w przypadku MINI Hatch pięciodrzwiowego, ale takie rozwiązanie powinno wystarczyć podczas codziennego użytkowania. MINI Cabrio to emisja C02 na poziomie 162-135 g/km oraz zużycie paliwa 7,1-5,9 litra na każde przejechane 100 kilometrów.

Samochody MINI Hatch – gdzie można je kupić?

Czy po przeczytaniu powyższego tekstu jesteś zainteresowany przetestowaniem samochód z grupy MINI Hatch? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zapoznać się z ofertą salonów dealerskich MINI M-Cars.

Wizyta w tego typu punktach, to możliwość zapoznania się z dostępną ofertą w zakresie samochodów osobowych MINI oraz możliwymi do uzyskania warunkami, w zakresie sposobu finansowania transakcji (zakup gotówkowy lub leasing).

Wizyta w salonie dealerskim to także możliwość odbycia jazdy próbnej wybranym modelem auta.