Na osiedlu Centrum E spacerował wąż

Po ulicach Krakowa poruszał się pyton! Chodzi o osiedle Centrum E. Niemniej jednak nie ma powodów do paniki, ponieważ sytuację można uznać za opanowaną.

Zawiadomienie strażników miejskich

Przede wszystkim należy podkreślić, że pyton został zauważony – prowadzone działania zaczęły się od zgłoszenia, zgodnie z którym na osiedlu Centrum E spaceruje wąż. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, zobaczyli pytona. Pytona bardzo leniwego, co trzeba jednoznacznie uznać za zaletę. Krótko mówiąc, odgrodzenie węża od osób postronnych nie sprawiło trudności.

Warto również zaznaczyć, że możemy mówić o telefonie do pobliskiego sklepu zoologicznego. Można było sądzić, że wąż nie przebył jakiejś szczególnie długiej drogi. Niemniej okazało się, że we wspomnianym sklepie nie ma żadnych braków. Z drugiej strony wąż i tak mógł tam zostać. Miły pracownik zaproponował opiekę do momentu, w którym pojawią się zawiadomieni specjaliści.

Wypada też spojrzeć na to wszystko z innej strony – na dobrą sprawę nie możemy być niczego pewni, także ostrożności nigdy dość.