Nagły incydent drogowy na skrzyżowaniu Grota-Roweckiego i Kapelanki

Groźny dla uczestników zdarzenia wypadek miał miejsce przed południem na krzyżówce ulic Grota-Roweckiego i Kapelanki. Sytuacja była niejednoznaczna i trudno było wskazać bezpośredniego sprawcę.

Około godziny 11:30, informacje o wypadku dotarły do lokalnej placówki policji. Z inicjalnych wyjaśnień wynikało, że jednocześnie kierunek na Kapelankę miały dwa pojazdy – starszy mężczyzna prowadził samochód marki volkswagen, w którym znajdowała się również pasażerka, a drugim pojazdem była taksówka przewożąca ciężarną kobietę.

W pewnej chwili, starszemu mężczyźnie jadącemu volkswagenem nagle się zasłabło. Reakcja jego pasażerki była natychmiastowa – wysiadła z auta, aby udzielić mu pomocy. Kierujący taksówką postąpił podobnie. Jednak niespodziewanie, volkswagen nabrał prędkości i zderzył się z przed nim stojącą taksówką — relacjonuje Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Pomoc medyczna na miejscu zdarzenia od razu podjęła reanimację kierowcy volkswagena, który stracił przytomność. Po udanej akcji reanimacyjnej, został przewieziony do szpitala. Według zgłoszeń policji, taksówkarz nie doznał poważniejszych urazów. Kadra medyczna na miejscu zbadała także stan zdrowia kobiety w ciąży podróżującej taksówką.

Jest to prawdopodobne, że podczas omdlenia, starszy mężczyzna miał podłożoną nogę na hamulec samochodu, ale po chwili ześlizgnęła się ona na pedał gazu.