Niebezpieczna kolizja na obwodnicy Krakowa: prędkość, deszcz i złe warunki drogowe

Dramatyczny wypadek, związany z nieodpowiednią prędkością, intensywnym opadem deszczu i skomplikowanymi warunkami drogowymi, miał miejsce na odcinku autostrady A4 – obwodnicy Krakowa. Podczas tego incydentu kierujący audi jechał zbyt szybko, wykonał manewr wyprzedzania od lewej strony, a następnie utracił kontrolę nad swoim pojazdem, kończąc jazdę na barierkach. Film z tego wydarzenia został upubliczniony w sieci.

Całe zajście miało miejsce w sobotę, 26 sierpnia, na odcinku autostrady A4 stanowiącej obwodnicę miasta Kraków. Zmagając się z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi (intensywnymi opadami deszczu), kierowca audi nie dostosował swojej prędkości do panujących warunków. To wszystko zostało uwiecznione przez rejestrator jazdy umiejscowiony w jednym ze zmierzonych samochodów i zamieszczone na kanale „STOP CHAM” na platformie YouTube.

Na udostępnionym filmie widzimy, jak kierowca audi przemierza lewym pasem ruchu z niebezpiecznie wysoką prędkością, wyprzedza inny pojazd, po czym traci panowanie nad kierownicą. Auto wpada w poślizg, przemieszcza się na prawy pas drogi i zderza z barierką.

W komentarzu do filmu zamieszczonego na YouTube czytamy: „Idealne warunki do testowania ogumienia. Kierowca Audi przekroczył dozwoloną prędkość, stracił kontrolę nad pojazdem, wpadł w poślizg i ostatecznie uderzył w bariery”.