Obchody Dnia Obwarzanka 2024 w Krakowie – atrakcje czekają

Kraków, znany z licznych wydarzeń i festynów, szykuje się do kolejnej uroczystości. Tym razem miasto zaprasza na świętowanie Dnia Obwarzanka 2024, które ma obfitować w wiele zaskakujących atrakcji dla mieszkańców oraz odwiedzających turystów.

20 czerwca Kraków po raz kolejny zatętni życiem, celebrować bowiem będziemy Dzień Obwarzanka. Żywe Muzeum Obwarzanka, znane z działalności promującej tę tradycyjną przysmak, ma w planach przygotowanie wielu atrakcji dla zgromadzonych.

Centralnym punktem tegorocznej edycji Dnia Obwarzanka będzie obszar rozciągający się między Barbakanem a Bramą Floriańską. Dodatkowo, specjalnie przystosowany rower cargo, przepełniony świeżymi obwarzankami, będzie poruszał się po Plantach. Reprezentanci Żywego Muzeum Obwarzanka nie ominą też Nowej Huty oraz kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zakup obwarzanków w siedzibie Żywego Muzeum Obwarzanka oraz w wybranych punktach na terenie miasta uprawni do otrzymania okolicznościowej przypinki. Autorem projektu przypinki jest Sylwia Szyrszeń, znana rysowniczka.