Powrót balonu widokowego nad Wisłę. Prace trwają.

13 czerwca 2020 podczas ogromnej burzy, jaka przeszła nad Krakowem zepsuł się balon widokowy. W balonie rozerwała się powłoka. Obecnie trwają prace naprawcze, aby balon mógł wrócić jeszcze w tym sezonie wakacyjnym.

Obecnie przygotowywany jest teren do napełnienia nowej pokrywy balonu helem. Na miejscu, gdzie odbywają się loty, zobaczymy, że pomost, z którego balon odlatuje, jest demontowany, jednak jest to niezbędne do napełnienia balonu gazem. Balon stoi na bulwarze Wołyńskim, a organizatorzy chcą wznowić loty jeszcze w tym sezonie letnim.

Ile trwa lot balonem i ile osób może nim lecieć?

Lot balonem to wspaniałe, niezapomniane przeżycie. Z 150 m, możemy podziwiać dawną stolicę Polski. Minimalny czas lotu to 10 minut. Do gondoli może wejść maksymalnie 30 osób razem z pilotem. Ograniczeniem jest, brak możliwości zabrania dzieci, w wieku do 4 lat. Możemy kupić bilety rodzinne, indywidualne, a także podarunkowe. Lotem kieruje wykwalifikowany pilot, więc jest on całkowicie bezpieczny.

Co się stało podczas burzy?

Podczas burzy, która przeszła nad Krakowem 13 czerwca, wiał bardzo silny wiatr, a jego porywy sięgały 120 km/h. Z niewielkiej w sumie chmury spadł deszcz i grad. Silny podmuch wiatru porwał balon, który zahaczył o pobliską latarnię. Po obejrzeniu okazało się, że balon jest bardzo uszkodzony. Jednak na szczęście nikt z ludzi nie został ranny i nic się nikomu nie stało.

Czy balon ma odpowiednie zabezpieczenia?

Jak mówią organizatorzy lotów, według prognoz wiatr miał być o wiele słabszy. Miał on wiać z prędkością do 15 m/s, a balon został zabezpieczony na wiatr o silne do 20 m/s. Jak się okazało, wiatr był ponad 2 razy silniejszy, niż przewidywano i wiał z prędkością 33 m/s. Balon zawsze jest zabezpieczany do przewidywań meteorologów, jednak w tym dniu pogoda spłatała nam figla.